15-powodow-dla-ktorych-matka-nie-odbiera-telefonu

15 powodów, dla których matka nie odbiera telefonu

To musi być takie frustrujące! Ja naprawdę szczerze współczuję wszystkim, którzy od prawie sześciu lat wybierają mój numer w telefonie i jedyne co słyszą to nie mój cudowny, dodający otuchy głos, a denerwujący dźwięk oczekującego połączenia. Choć wydaje mi się, że mój mąż, moja mama i przyjaciółka Beata (bo tylko oni do mnie dzwonią) przyzwyczaili się już trochę do tego pikania i głuchej ciszy następującej chwilę po nim. Wybaczcie kochani! Ale ja naprawdę muszę mieć ważny powód, by nie odbierać telefonu właśnie w tej sekundzie.

W ogóle dodzwonić się do jakiejkolwiek matki tak za pierwszym razem, po 2-3 sygnałach w słuchawce, jest niemalże niemożliwe! Osobiście nie znam nikogo, komu by się to udało… Można dzwonić bezustannie, nagrywać się na pocztę głosową, straszyć wyrzuceniem z grona znajomych na fejsbuku… ale to nic nie da! Jeśli jesteś mamą, to wiesz najlepiej z własnej autopsji, że odebranie telefonu nie zawsze bywa możliwe, a odpowiedzieć na czas udaje się tylko nielicznym. Nie wspomnę o sytuacjach, w których zapomina się oddzwonić tak w ogóle… Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego Beata ma mnie jeszcze w swoich znajomych?

Oto 15 powodów, dla których matka nie odbiera telefonu (w tym ja oczywiście):

 1. Nie wypiła jeszcze kawy.
 2. Ktoś płacze przylepiony do jej nogi, że chce żelka właśnie w tej chwili albo wyrzuci przez okno wszystkie jej staniki.
 3. To czas drzemki któregoś z małych domowników (dozwolone tylko wiadomości tekstowe).
 4. Zapomniała po drzemce włączyć dźwięki w telefonie (to się bardzo często zdarza).
 5. Jej dziecko jest w trakcie ekscytującego opowiadania całego odcinka Strażaka Sama, w którym Norman utknął w łodzi podwodnej na dnie jeziora.
 6. Jej dziecko ogląda na telefonie odcinek Strażaka Sama, w którym Norman utknął w łodzi podwodnej na dnie jeziora.
 7. Albo trzaska sto dwadzieścia zdjęć swojego czoła i sufitu.
 8. Ktoś robi kupę (niekoniecznie ona).
 9. Nie słyszy dzwonka, bo telefon jest przygnieciony pieluchami, butelkami, chusteczkami, przekąskami, plastrami i cholera wie czym jeszcze… na samym dnie torby.
 10. Słyszy, że ktoś dzwoni, ale telefon jest przygnieciony pieluchami, butelkami, chusteczkami, przekąskami, plastrami, więc nawet nie próbuje go szukać…
 11. Bierze relaksującą kąpiel (hahaha, wcale nie!).
 12. Nie chce jej się z nikim gadać (bez urazy, oczywiście, to nic osobistego).
 13. Wyciąga gumę do żucia z czyichś włosów.
 14. Jest tak zmęczona, że nie ma nawet siły otwierać ust.
 15. Jakimś cudem ma chwilę dla siebie i będzie o nią walczyć jak lwica.

A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ryzyko, że jak się odbierze, to i tak niczego się nie usłyszy po drugiej stronie słuchawki, ponieważ każde dziecko (nawet to zajęte sobą do tej pory) jak tylko zauważy, że mama sięga po telefon, musi zacząć krzyczeć wniebogłosy, bo inaczej przepadnie mu odznaka Najbardziej Nieznośnego Dziecka we Wszechświecie. Więc czasami po prostu nie warto…

.

Czytaj: 4 naiwne zdania, którymi karmią się matki (oczekiwania vs. rzeczywistość)
Czytaj: Tata w toalecie vs. mama w toalecie (trochę śmieszne, trochę przygnębiające)
Polub fanpage: https://www.facebook.com/wspomnieniajakzbajki

Podobało się?

5 komentarzy

Dodaj komentarz